Izložba "Rastemo zajedno"

Uz izložbu "Rastemo zajedno" u Sisku obilježen Međunarodni dan volontera 2019.

Uz Izložbu „Rastemo zajedno“ u Sisku obilježen Međunarodni dan volontera 2019.

Izložba "Rastemo zajedno"

U Sisku je 5. prosinca 2019. u organizaciji Agencije lokalne demokracije Sisak i Grada Siska obilježen Međunarodni dan volontera otvorenjem Izložbe fotografija volonterskih programa provedenih na području Sisačko – moslavačke županije. Ovogodišnji izlagači su: Centar za zaštitu životinja i prirode – Key – Stružec/Popovača; Srednja škola Ivana Trnskoga Hrvatska Kostajnica; Osnovna škola Braća Ribar – Sisak; Osnovna škola Budaševo -Topolovac-Gušće – Sisak; Osnovna škola „Braća Bobetko“ – Sisak; Srednja škola Glina; Osnovna škola Zorke Sever – Popovača; Kino klub Sisak; Grad Sisak; Srednja škola Viktorovac – Sisak; Novi svijet, udruga za djecu i mlade – Sisak; Gradski muzej Sisak; Skupina građana „Sisački volonteri“; Župa sv. Alojzije Gonzaga – Popovača; Dječji dom Vrbina – Sisak; Agencija lokalne demokracije Sisak; Popovačka udruga likovnih stvaralaca „Moslavački štrk“; Udruga Topot – Kutina; Dijabetičko društvo grada Siska. Istom prilikom Grad Sisak dodijelio je ovogodišnje volonterske nagrade u kategoriji volontera i koordinatora volontera. Ovim priznanjima želi se naglasiti značaj i rad volontera te potaknuti i druge da se uključe u volonterske aktivnosti. Za zabavni dio programa zaslužni su glazbenici Vedran Šimunec i Valerija Vranješ, pjesnik Siniša Matasović te Lada Borovnjak i Vida Cetinjan, učenice 3. razreda OŠ Braća Ribar koje su izvele kratki igrokaz. U kategoriji Koordinator volontera godine grada Siska dobitnica prve nagrade je Jelena Lučan , dobitnica druge nagrade Klara Krmpotić, a dobitnica treće nagrade Laura Prpić. U kategoriji Volonteri godine grada Siska, dobitnik prve nagrade je Ivan Bunjevac , dobitnik druge nagrade je Spomenko Lončarić, a dobitnica treće nagrade je Neda Žilić. Dobitnici Pohvalnice Volonteri godine Siska u 2019. godini su Vesna Jurišić, Josip Javornik, Dunja Nilić, Marija Mesić, Tomislav Sekulić, Barbara Anušić, Saša Milinović, Leon Milinović, Sonja Lončar i Mihaela Drinčić. Pohvalnice su dobile i Božica Cerjak i Mirjana Svoboda, volonterke Agencije lokalne demokracije Sisak. Izložba je dio aktivnosti projekata: „(O)drži moj korak!“ kojeg sufinancira Ured za udruge vlade Republike Hrvatske kroz Švicarsko – hrvatski program suradnje. Provodi ga ALD Sisak u partnerstvu sa Sisačko – moslavačkom županijom, Gimnazijom Sisak i Srednjom školom „Ivana Trnskoga“ Hrvatska Kostajnica te Sisačko – moslavačka županija. i „Volonterski centar Sisak“ kojeg sufinancira Grad Sisak, a provodi ALD Sisak. Članovi FotoKluba Sisak na gore navedenoj manifestaciji angažirani su kao službeni fotografi. Fotografije sa manifestacije pogledajte u galeriji.